کد خبر : 83511
تاریخ انتشار : جمعه 12 جولای 2019 - 10:46
36 views

مصالح کارگران یا منفعت سیاسیون؟

مصالح کارگران یا منفعت سیاسیون؟

اکنون کمیسیون صنایع و‌ نمایندگان مجلس بر سر دوراهی سخت انتخاب قرار گرفته‌اند. آیا به منافع ۲۰ هزار نفر پرسنل فولاد مبارکه بی‌اعتنا باشند و تحت فشارهای جناحی با طرح سئوال موسوی لارگانی موافقت کنند یا در حمایت از رونق تولید و منویات مقام معظم رهبری آرامش این کارخانه را حفظ کنند تا ایران همچنان در تولید فولاد و صنایع فولادی سرافراز باشد؟

شعار سال: اکنون کمیسیون صنایع و‌ نمایندگان مجلس بر سر دوراهی سخت انتخاب قرار گرفته‌اند. آیا به منافع ۲۰ هزار نفر پرسنل فولاد مبارکه بی‌اعتنا باشند و تحت فشارهای جناحی با طرح سئوال موسوی لارگانی موافقت کنند یا در حمایت از رونق تولید و منویات مقام معظم رهبری آرامش این کارخانه را خفظ کنند تا ایران همچنان در تولید فولاد و صنایع فولادی سرافراز باشد؟

 با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس، دعوا و جدال سیاسی نماینده شهرستان فلاورجان با زهرا سعیدی نماینده شهرستان مبارکه اکنون از پس کنایه‌ها به سطح رسانه‌ها کشیده شده و موسوی لارگانی این بار بازوی افتخارات سعیدی را در این شهرستان یعنی فولاد مبارکه اصفهان بزرگترین تولیدکننده فولاد خاورمیانه را هدف گرفته است. رابطه سازنده مدیرعامل جدید فولاد مبارکه با نماینده این شهرستان که از ابتدا برای موسوی لارگانی پذیرفتنی نبود کار را به جایی رسانده که اکنون او با طرح دو سئوال از وزیر صنعت قصد دارد یا با استیضاح وزیر مدیرعامل فولاد مبارکه را برکنار کند یا با فشار ساختاری، مدیرعاملی همسو با خود بر اریکه‌ی این ابرکارخانه فولادی بنشاند.

اخبار جدید   حداقل و حداکثر عیدی امسال کارگران

این دو سئوال قرار است پس از بررسی کمیسیون در صحن علنی از وزیر صنعت پرسیده شود. هر دو سئوالی که به عقیده کارشناسان صرفاً برای فشار سیاسی طراحی شده و از نظر تخصصی و فنی بار ارزشی خاصی ندارد.

از دیگر سو حمیدرضا عظیمیان با بازدیدهای سرزده خود از کارگران و رفع مشکلات معیشتی کارگران فولاد توانست در زمان اندک به محبوبیت ویژه‌ای دست یابد بطوری که طبق یک نظرسنجی عمومی و کمپین حمایت از وی، به عنوان مدیرنمونه از منظر کارگران، مدال خدمت را به خود اختصاص داد.

اخبار جدید   اثرات رشد پيش‌بيني‌شده دستمزد 98 بر معيشت مردم آسيب‌شناسي شد

نگارش و امضای طومار کارگران در حمایت و تقدیر از عظیمیان موضوع دیگری بود که کارکنان این شرکت در جبران زحمات عظیمیان رقم زدند.

اکنون کمیسیون صنایع و‌ نمایندگان مجلس بر سر دوراهی سخت انتخاب قرار گرفته‌اند. آیا به منافع ۲۰ هزار نفر پرسنل فولاد مبارکه بی‌اعتنا باشند و تحت فشارهای جناحی با طرح سئوال موسوی لارگانی موافقت کنند یا در حمایت از رونق تولید و منویات مقام معظم رهبری آرامش این کارخانه را خفظ کنند تا ایران همچنان در تولید فولاد و صنایع فولادی سرافراز باشد؟

اخبار جدید   بررسی «حق مسکن» در جلسه هفته بعد شورای عالی کار

یک دو راهی سخت از تامین منافع سیاسی تا مصلحت کارگران قطب تولید فولاد کشور.
شعار سال ،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا،تاریخ انتشار:۲۰تیر۱۳۹۸،کدخبر:۷۸۴۱۶۱،www.ilna.ir


منبع :: مصالح کارگران یا منفعت سیاسیون؟

0/5 (0 نقد و بررسی)

برچسب ها :

ناموجود


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.