در جلسه اخیر هیئت عالی واگذاری که به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، عرضه باقیمانده سهام دولت در شرکت‌های بزرگ بورسی به تصویب رسید. " />
کد خبر : 82958
تاریخ انتشار : سه‌شنبه 28 می 2019 - 20:21
51 views

عرضه باقیمانده سهام دولت در شرکت‌های بزرگ بورسی

عرضه باقیمانده سهام دولت در شرکت‌های بزرگ بورسی

در جلسه اخیر هیئت عالی واگذاری که به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، عرضه باقیمانده سهام دولت در شرکت‌های بزرگ بورسی به تصویب رسید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، بر این اساس مقرر شد سهام این شرکتها بهصورت بلوکی و یکجا مطابق مقررات به عموم متقاضیان واگذار شود.

بر اساس این گزارش، هیئت واگذاری در این راستا قیمت پایه این سهام را نیز مطابق آییننامه نحوه قیمتگذاری سهام به تصویب رساند.

این گزارش میافزاید: شرکتهای موضوع این مصوبه شامل شرکتهای پالایشگاه نفت لاوان، شیراز، اصفهان، تهران، بندرعباس و تبریز، بانکهای تجارت، ملت و صادرات ایران و دو شرکت بیمهای شامل بیمه البرز و بیمه اتکایی امین و همچنین هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیجفارس، شرکتهای ملی صنایع مس ایران و فولاد مبارکه اصفهان، ایرانخودرو و سایپا و نیز شرکتهای کشت و صنعت و دامپروری پارس و سرمایهگذاری ملی ایران هست.

اخبار جدید   سقوط 2500 واحدی شاخص کل بورس تهران

همچنین در سایر مصوبات نیز با اصلاح اساسنامه شش شرکت مندرج در فهرست واگذاری سال جاری که عمدتاً مربوط به افزایش سرمایه این شرکتها هست، موافقت شد. فهرست پیشنهادی عناوین مشاغل مربوط به مشمولین آئیننامه اجرایی نحوه بیمه مسئولان و مجریان امر واگذاری در سال ۱۳۹۸ نیز ازجمله سایر موارد دستور جلسه بوده که به تصویب هیئت واگذاری رسید.

اخبار جدید   ارزش معاملات امروز بورس از مرز 17 هزار ریال گذشت

در این جلسه آخرین قسمت از گزارش آسیبشناسی واگذاریها که توسط معاونت امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی تهیهشده، ارائه و نسبت به مواد آن بحث و تصمیمگیری شد.

‫شایانذکر است مطابق ماده ۴۰ قانون اجرای سیاستهای کلی اصل "44" قانون اساسی هیئت عالی واگذاری دارای اختیارات لازم برای تصمیمگیری نسبت به قیمتگذاری و سایر شرایط واگذاری سهام دولت بوده و ترکیب این هیئت عبارت است از وزیر امور اقتصادی و دارایی (رئیس هیئت)، وزیر دادگستری، رئیس اتاق تعاون ایران، رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران و همچنین دو نفر از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی نیز بهعنوان ناظر این هیئت هستند.

اخبار جدید   معاون شرکت‌ها و قیمت‌گذاری بنگاه‌های سازمان خصوصی سازی منصوب شد

انتهای پیام/۴۰۹۲/


منبع :: عرضه باقیمانده سهام دولت در شرکت‌های بزرگ بورسی

0/5 (0 نقد و بررسی)


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.