خسارت افت قیمت خودرو با توجه به افزایش قیمت خودرو یکی از درگیری‌های پس از تصادف و پرداخت هزینه تعمیر در شوراهای حل اختلاف شده است. " />
کد خبر : 83071
تاریخ انتشار : یکشنبه 2 ژوئن 2019 - 20:18
39 views

خلأ قانونی در ماجرای خسارت افت قیمت خودرو

خلأ قانونی در ماجرای خسارت افت قیمت خودرو

خسارت افت قیمت خودرو با توجه به افزایش قیمت خودرو یکی از درگیری‌های پس از تصادف و پرداخت هزینه تعمیر در شوراهای حل اختلاف شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه بیمه گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، با توجه به افزایش نجومی قیمت خودرو خسارت افت قیمت خودرو پس از تصادف یکی از چالشهای اخیر بیمهگذاران در شورای حل اختلاف شده است.

زمان تصادف در کنار هزینه تعمیر خودرو، هزینه دیگری بهعنوان خسارت افت قیمت خودرو وجود دارد که اکثر افراد را درگیر خود میکند. این افت قیمت زمانی ناراحتکنندهتر میشود که شما با خودرویی صفرکیلومتر و گرانقیمت تصادف کرده باشید.

بر اساس قانون هر سانحه رانندگی که به شخص یا اشیا ثالث خسارت وارد کند تحت پوشش بیمهنامه شخص ثالث قرار میگیرد. در ایران بیمهنامه شخص ثالث برای تمام خودروهای موتوری اجباری است.

اخبار جدید   اصلاح ساختار بودجه از کجا باید شروع شود

اما با توجه به گران شدن قیمت خودروهای موجود در کشور یکی از چالشهای تصادفات خودرویی در سطح کشور ماجرای افت قیمت خودرو است.

هزینه خسارت افت قیمت خودرو بر عهده خسارتزننده است و کسی که باعث تصادف شده است باید بهعلاوه هزینه تعمیر که توسط خود یا بیمهنامه شخص ثالث پرداخت میشود، هزینه افت قیمت خودرو را از جیب پرداخت کند؛ چراکه هزینه افت قیمت خودرو را بیمهگر پرداخت نمیکند.

اخبار جدید   ظریف قادر به اجرای درست وظایفش نبود/ احتمال تأثیر استعفا بر بورس

با توجه به افزایش قیمت خودرو یکی از مشکلاتی که بیمهگذاران با آن مواجه هستند، نبود امکان پرداخت افت قیمت خودرو توسط بیمهگر با بیمهنامه شخص ثالث است که سبب شده است هر خودرویی با هرسال ساختی با مراجعه به شوراهای حل اختلاف و طرح شکایت اقدام به گرفتن خسارت افت قیمت خودروی خود کنند.

پیشنهادی که در این رابطه میتوان ارائه کرد این است که در صورت تصادف خودروهای دارای بیمهنامه شخص ثالث با مراجعه به بیمهگر امکان دریافت افت قیمت برای خودروها را داشته باشند و نحوه محاسبه این خسارت نیز بر اساس زمان تولیدشان خودرو محاسبه شود.

اخبار جدید   سایه سنگین سود هزار میلیاردی بر سیستم بانکی

خلأ قانونی در موضوع خسارت ناشی از افت قیمت خودرو مخصوصاً با شرایط اقتصادی کشور کاملاً محسوس است، لذا باید مسئولین برای این موضوع قوانینی مشخص طرح کنند.

انتهای پیام/۴۰۹۲/۴۰۸۳/


منبع :: خلأ قانونی در ماجرای خسارت افت قیمت خودرو

0/5 (0 نقد و بررسی)


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.