آیین‌نامه اجرایی انتشار اوراق مالی اسلامی در سال ۹۸ توسط هیئت وزیران تصویب شد. " />
کد خبر : 82988
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 30 می 2019 - 20:20
50 views

تصویب آیین‌نامه اجرایی انتشار اوراق مالی اسلامی در سال ۹۸

تصویب آیین‌نامه اجرایی انتشار اوراق مالی اسلامی در سال ۹۸

آیین‌نامه اجرایی انتشار اوراق مالی اسلامی در سال ۹۸ توسط هیئت وزیران تصویب شد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا از بازار سرمایه، با تصویب آییننامه اجرایی انتشار اوراق مالی اسلامی در سال ۹۸، شرکتهای دولتی میتوانند تا سقف ۴۵ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی ریالی برای اجرای طرحهای دارای توجیه فنی، اقتصادی، مالی و زیستمحیطی خود که به تصویب شورای اقتصاد میرسد، با تضمین و بازپرداخت اصل و سود توسط خود، منتشر کنند.

همچنین شهرداریهای کشور و سازمانهای وابسته به آنها با تأیید وزارت کشور میتوانند تا سقف ۸۰ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی ریالی با تضمین خود و با بازپرداخت اصل و سود آن توسط همان شهرداریها منتشر کنند. حداقل ۶۰ درصد از سقف اوراق موضوع این بند به طرحهای قطار شهری و حملونقل شهری و بازآفرینی شهری بافت فرسوده پیرامون حرمهای مطهر امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و حضرت احمد بن موسی (ع) اختصاص مییابد.

اخبار جدید   زمان بازپرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه دراستان‌های سیل‌زده افزایش یافت

بهمنظور سرمایهگذاری در طرحهای نفت و گاز با اولویت میدانهای مشـترک وزارت نفت و طرحهای زیربنایی و توسعهای وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت نیرو، به وزارتخانههای مذکور اجازه داده میشود از طریق شرکتهای تابعه ذیربط و با تصویب شورای اقتصاد، اوراق مالی اسلامی (ریالی یا ارزی) در سقف ۳۵ هزار میلیارد ریال منتشر کنند و بازپرداخت اصل و سود این اوراق را توسط شرکتهای مذکور از محل افزایش تولید همان میدانها (برای طرحهای وزارت نفت) و عایدات طرح (برای طرحهای وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت نیرو) تضمین کنند.

اخبار جدید   وام مسکن 60 درصد افزایش پیدا کرد

دولت میتواند برای بازپرداخت اصل و سود اوراق سررسید شده در سال ۱۳۹۸ تا معادل ۵۰ هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی ریالی بر اساس مقررات موضوعه منتشر کند. اصل و سود و هزینههای مترتب بر انتشار این اوراق در بودجههای سنواتی کل کشور پیشبینی میشود.

انتهای پیام/۴۱۲۹/پ


منبع :: تصویب آیین‌نامه اجرایی انتشار اوراق مالی اسلامی در سال ۹۸

اخبار جدید   ناپایداری جوی علت کاهش ۰.۳ درصدی مصرف روزانه بنزین اعلام شد!
0/5 (0 نقد و بررسی)


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.