بانک مرکزی استرالیا پس از سه سال بالاخره نرخ بهره بانکی این کشور را کاهش داد، کارشناسان این نرخ را کمترین رقم در تاریخ کشور استرالیا خواندند. " />
کد خبر : 83130
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 6 ژوئن 2019 - 23:59
40 views

اقدام بانک مرکزی استرالیا بازخوانی شود

اقدام بانک مرکزی استرالیا بازخوانی شود

بانک مرکزی استرالیا پس از سه سال بالاخره نرخ بهره بانکی این کشور را کاهش داد، کارشناسان این نرخ را کمترین رقم در تاریخ کشور استرالیا خواندند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، کارشناسان بانکی معتقدند دولت استرالیا نرخ بهره بانکی را برای افزایش نرخ تورم در این کشور تغییر داده است و پیشبینی کردند این اقدام موجب خواهد شدتورم این کشور از حدود یک و نیم درصد به دو تا سه درصد افزایش یابد.

آنها بر این باورند دولت استرالیا با کاهش نرخ بهره و افزایش نرخ تورم سعی دارد به کسبوکارهای تجاری این کشور برای دریافت وام ارزانتر کمک کند.

تحلیلگران این موضوع را مهم خواندند و آن را نشان از توجه دولت استرالیا برای تنظیم خود با چشمانداز اقتصاد جهانی در سایه جنگ تجاری دانستند که ترامپ با کشورهای طرف تجارت خود به راه انداخته است.

کارشناسان معتقدند نرخ تورم یک و نیم درصدی و نرخ بیکاری نزدیک به پنج درصداسترالیا با توجه به اینکه استرالیا یکی مراکز جذب مهاجر در دنیاست، نشان از تأثیرات جانبی است که تصمیمات ترامپ بر اقتصاد جهان گذاشته و این تأثیر دیگر به دوست یا دشمن کشورها ارتباطی ندارد.

آنچه از مقایسه اقدام بانک مرکزی استرالیا و ایران به دست میآید، آن است که کاهش نرخ بهره بانکی درهرصورت چه مانند استرالیا برای افزایش تورم و چه مانند ایران برای کاهش آن، اتخاذ شود باید با همسو کردن سیاستهای بانکهای اجرایی شود تا در کانال پیشبینیشده خود به جواب منتهی شود.

از سوی دیگر اتخاذ تدابیر پولی در کشوری که همپیمان آمریکاست و پیکان تحریمهای ترامپ بهسوی آنها نشانه نرفته است، قابل بررسی است که چگونه این کشور خود را با تغییر شرایط اقتصادی جهان مجدداً تنظیم میکنددرحالیکه این تدبیر کلان در کشور ما هنوز شکل درستی بر پایه اقتصاد مقاومتی به خود نگرفته است.

انتهای پیام/۴۱۲۹/پ


منبع :: اقدام بانک مرکزی استرالیا بازخوانی شود

اخبار جدید   رشد عملکرد مسافری و باری راه‌آهن در سال جاری
0/5 (0 نقد و بررسی)


ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.